در پی بازدید دکتر خیرالدین معاون نوآوری و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز از شرکت دلپذیر طی هفته های گذشته؛ مهندس محمد اسماعیل قدس رئیس هیات مدیره هلدینگ شرکت دلپذیر و نیز  دیگر اعضای هیات مدیره شرکت  از پارک علم و فناوری البرزو دستاوردهای دانش بنیان و فناور این مجموعه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز در این بازدید با تشریح ظرفیت ها و توانمندی های پارک علم و فناوری البرز و مجتمع  تحقیقاتی جهاد دانشگاهی بر توسعه همکاری با شرکت ها و صنایع بزرگ در استان البرز تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه نگاه پارک علم و فناوری البرز توسعه همکاری پارک علم و فناوری البرز با مراکز تحقیق و توسعه  صنایع مختلف به ویژه شرکت های فعال در بخش خصوصی است یادآور شد: از استقرار مراکز تحقیق و توسعه صنایع مختلف در این پارک با نگاه تجاری سازی فناوری و توسعه کارآفرینی استقبال می کنیم.

مهندس عباسی با تاکید موفقیت های پارک علم و فناوری البرز در زمینه پذیرش شرکت های دانش بنیان و فناور از اشتغال نزدیک به یک هزار و دویست نفر در این پارک خبر داد و اعلام کرد: معتقدیم موفقیت در امر تجاری سازی که از ماموریت های پارک های علم و فناوری و مراکز رشد فناوری است با تعامل، همکاری و مشارکت بخش خصوصی امکانپذیر است و ما آمادگی کامل داریم بستر حضور همه جانبه بخش خصوصی و شرکت های مختلف را در پارک علم و فناوری البرز فراهم و مهیا کنیم.

وی از راه اندازی مراکز نیکوکاری فناوری و مراکز نوآوری با مشارکت بخش خصوصی و صنایع بزرگ و اثرگذار بخش خصوصی استقبال کرد و گفت: پارک علم و فناوری البرز علاوه بر توجه به سرمایه گذاری های بخش خصوصی در زمینه اجرای پروژه های مشترک، آمادگی دارد مراکز نوآوری را در راستای توسعه تجاری سازی و توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور توسعه دهد.

رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به ظرفیت شهرک‌های صنعتی در استان البرز اظهار کرد: یکی از آرزوهای ما ایجاد شهرک دانش بنیان است. امیدواریم بتوانیم با حمایت بخش خصوصی و مقامات عالی استان البرز عملیات احداث این شهرک شروع شود..

در این بازدید، مهندس محمد اسماعیل قدس رئیس هیات مدیره هلدینگ دلپذیر با تاکید بر اینکه این شرکت بر توسعه دانش بنیان و استفاده از دستاوردهای حوزه دانش بنیان توجه دارد گفت: معتقدم برای توسعه کارآفرینی پول آخرین عامل است؛ کارآفرینی با مثبت اندیشی آغاز می شود. یک کارآفرین موفق در همه مشکلات جامعه شریک است، همه گرفتاری ها را درک می کند اما تسلیم شرایط نمی شود.

وی با تصریح اینکه کارآفرینی همیشه آغشته با رنج و تلاش است و  گاه ممکن است، کوشش‌های فراوان هم به نتیجه دلخواه نرسد یادآور شد: یک کارآفرین باید بداند که در همه اتفاقات ناخوشایند حرفه‌ای، مقصر اصلی خود اوست. با غر زدن و ارتباط دادن مشکلات به دیگران، مشکلی حل نمی‌شود؛ تحریم‌ها ناخوشایند و مشکل است اما راه اقتصاد هیچ وقت بسته نمی‌ماند.

مهندس قدس در ادامه به بررسی مشکلات و معضلات بخش ساختاری توسعه اقتصادی فناوران و شرکتهای بخش خصوصی  پرداخت و اظهار داشت: همانطور که ایده و طرح برای تجاری سازی مهم است توجه به بازار، فروش، و تجاری سازی طرح ها و ایده ها نیز اهمیت دارد.

وی تصریح کرد: در موفقیت یک کسب و کار در کنار عوامل مختلف تیم سازی مناسب و تخصیص نیروهای مدیریتی و کارشناسی مناسب بسیار اهمیت دارد.

در این پایان این بازدید و نشست مشترک، دو طرف در زمینه نحوه توسعه همکاری ها و نیز امضای تفاهم نامه مشترک بین پارک علم و فناوری البرز و هلدینگ دلپذیر رایزنی و هماهنگی های لازم را بررسی کردند.